Příprava na výmluvu

Jak praví klasik a mistr výmluvy Bohdan Kalný "Výmluva je vize přecházející v realitu.",  proto je zapotřebí se na ni řádně připravit, aby nás nepřipravila o nervy neb o rozum. "Příprava na výmluvu je přímo úměrná složitosti výmluvy a nepřímo úměrná množství potu na Vašich čelech.", pokračuje Kalný.

V podstatě je nutno držet se následujících pravidel:

  1. Výmluva musí mít reálné kořeny. V opačném případě Vám nikdo neuvěří a z výmluvy se stává prachsprostá lež.

  2. Vymlouváte-li se v nestřízlivém stavu, nezřídka se do výmluvy zamotáte, což mnohdy vede k vyvalení většinou nechutné pravdy.

  3. Dejte do výmluvy všechno, cele se do ní vžijte a ani na okamžik si nepřipouštějte, že neříkáte pravdu. I sebemenší pochybnosti vyvolají u příjemce výmluvy spoustu dotěrných otázek, na které nemusíte být připraveni.

  4. Před okamžikem výmluvy je dobré si celou situaci v duchu přehrát a být tak připraven i na reakci příjemce, neboť třebas pláč, ba i jen nepatrné povytáhnutí obočí by Vás mohlo nepěkně vykolejit.

  5. Obecně platí: "Čím Vám bližší osoba, tím věrohodnější výmluva." a "Častým opakováním téže výmluvy sklidíme posměch křížený s absolutní nedůvěrou."

Budete - li se držet tohoto Patera, nemělo by se Vám při praktikování výmluv nic stát. Dojde -li však za přísného dodržování podmínek přesto k nějaké nepředpokládané události, dejte nám prostřednictvím e-mailu vědět. Náš přeborník na výmluvy Bohdan Kalný Vám jistojistě poradí, kudy z té šlamastyky ven.

zpět